Pro banjo | Pro kytaru | Pro housle a mandolínu | Video ostatníLearn to Play Pedal Steel Guitar

Learn to Play Pedal Steel Guitar
Bruce Bouton

Jak správně užívat želízko, nožní pedály, kolenové páky a hlasitostní pedál, techniky pravé ruky, stupnice, akordové pozice, harmonické postupy charakteristické pro pedálovou steel kytaru a mnoho dalšího včetně praktických rad, jak vše užívat v největších country hitech.
anglicky, 90 minut, stupeň obtížnosti 1

 • HT DVDBOUST21 Learn to Play Pedal Steel Guitar, B. Bouton DVD video 790,- Kč


 • Stará almara ve Mlejně


  Martin Žák & Stará almara
  Jan Pumpr & Dvorana Country Dancers
  Věra Štaiglová, Big Dance


  Volné pokračování předchozích titulů Písně a příběhy ze stařičké stodoly a Stará almara ve Mlejně, které navazuje na tradici každoročních podzimních večerů s Martinem Žákem, jeho old-time country bandem Stará almara a tanečním souborem Dvorana Country Dancers.
  Americké lidové písně se zde opět setkávají s drobnými příběhy a dobovými tanci. A jak už název napovídá, uzavírá titul celou tuto naši koncertní kolekci.
  Vložením disku do vašeho DVD přehrávače se stanete součástí oněch nostalgických časů, kdy se lidé museli sami postarat o svoji vlastní zábavu.
  Z nových hudebních nástrojů uvidíte a uslyšíte třeba žertovný „gee-haw whimmy diddle“, vzácné minstrelské banjo nebo obyčejnou valchu. Všichni tancemilovní jsou zváni do víru temperamentního appalačského cloggingu či k zádumčivějším hrátkám skotského venkova.
  Seznam písní a příběhů:
  Sen Johna Browna ~ Drž mě víc! ~ Lízo, vrať se zas k nám! ~ Ve vrbovém háji ~ Skotský taneček ~ Krocan na slámě ~ Starej Joe Clark ~ Pozdrav Miloňův (Miloň Čepelka) ~ Vařená kapusta / Letní jablíčko ~ Zlatej vrch ~ Ústup Bonapartův / Píseň svobody ~ Stará Chisholm Trail ~ Irská pradlena ~ Hoedown (Nechoď, lásko, spát) ~ Starej Dan ~ Nechte mi mou starou víru

 • CH VD303 Stará almara ještě jednou (naposledy) ve Mlejně Martin Žák… / DVD video 250,- Kč


 • Stará almara ve Mlejně


  Martin Žák & Stará almara
  Miloň Čepelka, Věra Štaiglová
  Jan Pumpr & Dvorana Country Dancers


  Nejnovější titul z autorské dílny neúnavného propagátora tradiční country hudby Martina Žáka právě spatřil světlo světa. Tentokrát se můžete těšit na téměř dvouhodinový koncert na DVD nazvaný Stará almara ve Mlejně.
  Po boku Martina Žáka a jeho kapely Stará almara v pořadu účinkuje oblíbený cimrmanolog Miloň Čepelka, zpěvačka Věra Štaiglová a temperamentní taneční soubor Dvorana Country Dancers pod vedením Jana Pumpra.
  Pestrý program s písničkami, vyprávěním a tancem vás přenese do předtelevizních časů. Staré zapomenuté balady, žertovné písně, svěží houpavé melodie, dobová atmosféra a samozřejmě autentické hudební nástroje jako banjo, housle, appalačský dulcimer, kytara, basa, lžíce, kosti či "mrštnej janek" vám dají zapomenout na každodenní shon a starosti.
  Seznam písní a příběhů:
  Drž mě víc ~ Starej Dan ~ O cestě (I) ~ Irská polka ~ Starej Joe Clark ~ Arkansaský cestovatel ~ Kvapem na svatbu ~ Morris Dance ~ O cestě (II) ~ Výuka country tanců ~ Zlá zpráva ~ Příběh o tužce ~ Waltz Clog ~ Jimmy Johnson ~ Sladká Zuzi ~ Modlitba ~ Ach, ty zlaté střevíčky ~ Každý má rád večer sobotní ~ Reubenův vlak ~ Až má milá najde cestu

 • CH VD302 Stará almara ve Mlejně Martin Žák… / DVD video 250,- Kč


 • Písně a příběhy ze stařičké stodoly


  Martin Žák & Stará almara, Miloň Čepelka
  Jan Pumpr & Dvorana Country Dancers


  Videozáznam na DVD s pořadem Martina Žáka Písně a příběhy ze stařičké stodoly, na kterém uvidíte a uslyšíte nejen Martina a jeho kapelu Stará almara, ale i Miloně Čepelku v roli vyprávěče a taneční skupinu Dvorana Country Dancers se skvělým callerem Janem Pumprem.
  Na více než 100 minut vás přeneseme do časů venkovských tancovaček v době osídlování Appalačských hor. Samozřejmě nechybí ani pestrá paleta autentických hudebních nástrojů
  Celý pořad dokreslují historické snímky, stylové rytiny a další poutavé materiály. Svým zpracováním se tedy jedná nejen o zábavný pořad s písničkami, vypravováním a tancem, ale zároveň o nevšední filmový dokument.
  Součástí projektu je i samostatný krátký film nazvaný Martin Žák & Stará almara objektivem Jana Šroubka


  Toto DVD je již definitivně vyprodáno, takže není možné jej objednat!


  Zobrazují se pouze tituly, které jsou stále ještě skladem k okamžitému dodání.
  Desitky titulů z naší dřívější nabídky jsou definitivně doprodány.
  Naše třicetileté úsilí bylo událostmi poslední doby přivedeno ke svému konci.
  Děkujeme všem nadšeným spolupoutníkům.


  Pro banjo | Pro kytaru | Pro housle a mandolínu | Video ostatní
  sirka 560px
  Co je Old-Time music  

  Country Home
  e-mail: email@countryhome.cz
  tel. / fax: 487 863 963
  Martin Žák & Stará almara

  © 2023 Martin Žák / Country Home