Naše kvalitní ukulele na prodej najdete zde (klikněte na tento odkaz)


nad si vás ukulele získá už svým názvem pocházejícím z Havajských ostrovů: „uke“ = hmyz, „lele“ = skákat; ukulele tedy není ničím jiným než blechou. Zdejší domorodci jej tak nazvali koncem sedmdesátých let 19. století okouzleni rychlostí, s jakou prsty muzikantů, portugalských přistěhovalců, poskakují po celém hmatníku nástroje. Tak zní starodávný příběh o původu tohoto podivuhodného jména. Existuje ještě několik dalších, ale ten o „skákavém hmyzu“ patří k těm nejpěknějším.
První lekce ukulele „Malá kytara“ portugalského původu byla mezi Havajci okamžitě jako doma a záhy se stala jejich nejmilovanějším nástrojem. Nejen pro pěkný zvuk, zajisté ocenili, že nebylo příliš těžké naučit se na ukulele hrát. Navíc bylo snadno přenosné.


Někdy v polovině dvacátých let dvacátého století proniklo ukulele na americkou pevninu a tam se začalo šířit závratnou rychlostí; uplynulo několik let a havajská hudba patřila k nejpopulárnější v zemi. Po novém nástroji sáhli oblíbení umělci doby, hlas ukulele dolehl až do vzdálené Anglie.


Zdá se, že dnes jsme svědky nové vlny zájmu o hru na ukulele. Stovky lidí míří na ukulelové Ukulele na dobové ilustraci festivaly nebo se zapisují do ukulelových lekcí. Mnozí mají ukulele doma jen tak pro radost z těch několika jednoduchých akordů, které jim zpříjemňují dlouhé večery a umožňují doprovázet nevyčerpatelnou zásobu písní. Nechcete se přidat?
„Blecha“ od nás z Country Home


Ukulele Mahalo

Sopránové (standardní) ukulele Mahalo

Ukulele je dnes dostupné ve čtyřech základních provedeních: sopránové nebo-li standardní, koncertní, tenorové nebo barytonové.
Sopránové ukulele patří k těm nejmenším.

Věřte, že není těžké naučit se několika základním akordům a doprovázet tak stovky písní. Kytaristé budou překvapeni, jak rychle se naučí na ukulele hrát – intervaly ladění jednotlivých strun totiž odpovídají těm kytarovým. Na rozdíl od kytary však můžete mít své maličké ukulele neustále po ruce!

Model U-50G (viz ilustrace) je v javorovém provedení, s kytarovými mechanikami a strunami z bílého nylonu a je dodáván včetně obalu. Barevné provedení nástroje: hnědá.

Model U-320 má mahagonové tělo, palisandrovou kobylku a hmatník, zlacené ukulelové mechaniky a značkové americké struny z nylonu. Rovněž tento model je dodáván včetně obalu a navíc výukového DVD.

Menzura obou nástrojů je 325 mm. Doporučené ladění: H-F#-D-A


Omlouváme se, všechny nástroje byly právě vyprodány a vzhledem k problémům s dodávkami jsme nuceni vyřadit ukulele z naší nabídky !!Co je Old-Time music  

Country Home
e-mail: email@countryhome.cz
tel. / fax: 487 863 963
Martin Žák & Stará almara

© 2023 Martin Žák / Country Home